Плетени Бакар Mesh

Ние нудиме редовната Плетени Бакар Mesh кои се достапни во различни големини и може да се перат со леснотија. Ние производство на овие производи, со користење врховен и најдобрите квалитетни материјали врз основа на најнова технологија во согласност со стандардите и нормите на квалитет. Овие производи клиенти може да се искористат од нас по пристапни цени.
 • Бакар Mesh - KCM1
  KCM1 : Бакар Mesh
  Нашите стандардни производи:
  Материјал: Dia. 0,22 mm срамнети со земја чиста бакарна жица
  Веб јамка Ширина: 4 mm +/- 5%
  Мрежа дивизија: 5 mm +/- 5%
  Јамка Должина: 5 mm +/- 5%
  Mesh Layflat Ширина: 105 mm +/- 5%
  Се тркалаат Тежина: 3 килограми во ролна или 5 килограми во тек.
  Мострите се бесплатно
  Висок квалитет и конкурентни цени
  брза испорака
  Потекло: Тајван


 • Бакар scourer - KCM2
  KCM2 : Бакар scourer
  1.Material: бакарна жица
  2.Diameter: 0.30 mm ~ 0,15 mm
  3.Samples се бесплатно
  4.High квалитет и конкурентни цени
  5.prompt време на испорака
  6.Origin: Тајван
  Бакар Плетени Mesh, исто така, може да се направи како scourer. Ние се снабдуваат различни материјали за тоа. Жица со дијаметар и тежината на scourer може да биде индицирана за програмирање на клиентите. Ние сме стручни во оваа поделба и гаранција за квалитетот на материјалите. Други сопствени спецификации се добредојдени

 • Дијамант Die - KCM3
  KCM3 : Дијамант Die
  1.Material: нерѓосувачки челик
  2.Diameter: 7.0 mm ~ 0.025 mm
  3.Samples се бесплатно
  4.High квалитет и конкурентни цени
  5.prompt време на испорака
  6.Origin: Тајван
  Поликристални дијамант умре празни места се произведени од синдикатот на дијаманти и зацементирани волфрам карбид во висока температура и животната средина под висок притисок. Тие обезбедуваат максимална отпорност на абење. Кристали во јадрото на дијаманти се случајно ориентирани и цврстина и отпорност на абење се подеднакво во сите насоки. Од 1976 година, што сме го направиле поликристални дијамант умира кои го испорачуваат совршеност перформанси во подготвувањето на повеќе видови на жица. Нивната ефикасност продолжува да се докаже во производството.

 • Бакар Жица Mesh - KCM4
  KCM4 : Бакар Жица Mesh
  1.Material: Чиста бакарна жица
  2.Diameter: 0,35 mm ~ 0.010 mm
  3.Samples се бесплатно
  4.High квалитет и конкурентни цени
  5.prompt време на испорака
  6.Origin: Тајван
  Бакар газа / Бакар волна Филтер
  Апликации:
   Најефективен мерач за перење да се исчисти топла истиснување завртки, елиминирање на многу скапи, продолжен надолу пати.
   Се користи во морска вода систем на филтрирање за решение
   Изработка Бакар Scourers
   Како Декорација алатници

Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Плетени Бакар Mesh

или би сакале да клиент цел, Ве молиме слободно да ни договор, Ние сме Очекуваме да формирање на успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина.
Italian, Italiano