316 од нерѓосувачки челик жица

MINGSWARE CORPORATION беше поставен основана во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за дизајн, развој, производство, продажба, производство и OEM на 316 од нерѓосувачки челик жица. Со атрактивен дизајн, моќни функции, со висок квалитет, поволни цени и одличен по-продажба на услуги, нашите производи се најде популарност со клиентите.
 • Тај Жица од не - 316SSW1
  316SSW1 : Тај Жица од не
  1.Material: нерѓосувачки челик
  2.Diameter: 0.06 mm ~ 0.025 mm
  3.Samples се бесплатно
  4.High квалитет и конкурентни цени
  5.prompt време на испорака
  6.Origin: Тајван
  Ние сме водечки дополнителна парична казна жица производство во Тајван и да се обезбеди најдобар квалитет за нерѓосувачки челик дополнителна парична казна жици. BSI ISO9001 сертификат беше одобрен во 1998 година Имаме долгогодишно искуство е жица област нерѓосувачки челик и се уверени за нашиот производ. Сопствени направени дијамант умира ни помогне да го контролираат квалитетот прецизно.

 • Жица од не - 316SSW2
  316SSW2 : Жица од не
  1.Material: нерѓосувачки челик
  2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm
  3.Samples се бесплатно
  4.High квалитет и конкурентни цени
  5.prompt време на испорака
  6.Origin: Тајван
  Освен Цилиндрични тип spool, ние исто така снабдување Biconical тип spool за нашите производи. Најмала е HK76 / 45 и HK199 / 45R е најголем. Biconical spool е добар во ослободување на жици за супер чисто жици. Дигитален систем на нашите машини спречи ветер проблем.

 • Од нерѓосувачки челик жица Род - 316SSW3
  316SSW3 : Од нерѓосувачки челик жица Род
  1.Material: нерѓосувачки челик
  2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm
  3.Samples се бесплатно
  4.High квалитет и конкурентни цени
  5.prompt време на испорака
  6.Origin: Тајван
  Постојат многу видови на AISI 300 сериозен може да биде избран. Освен AISI 304 и 316, ние исто така имаме материјал 309 и 310 во нашите редовни производи и, исто така, некои од никел, како што се Monel 400. Покрај тоа, ние исто така нудиме AISI 430 жица за хард нацртан само.

 • Челични јажиња - 316SSW4
  316SSW4 : Челични јажиња
  1.Material: нерѓосувачки челик
  2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm
  3.Samples се бесплатно
  4.High квалитет и конкурентни цени
  5.prompt време на испорака
  6.Origin: Тајван
  Материјали AISI 316 е заеднички материјал за поголема отпорност на корозија, кои нормално се користи во тешки околности. Ние можеме да снабдување материјали AISI 316 за секоја дијаметар и друга апликација. Ние строго го контролираат дијаметар толеранција, цврстина и издолжување да ги задоволи нашите клиенти.

Со помош на ефикасен продавач на база ние сме познати во пазарот како водечки веледрогерија и снабдувач на

316 од нерѓосувачки челик жица

. Овие се фабрикувани од страна на нашите продавачи со користење на премиум класа на суровина и во согласност со параметрите глобалните квалитет.
Italian, Italiano