Од нерѓосувачки челик жица Род

Ние сме за воведување на нашите само како производство, снабдување и извоз на сите видови на висок квалитет Од нерѓосувачки челик жица Род. фабрика во Taiwan. Ние ќе снабдување на нашите производи се обезбеди стандард за квалитет во многу конкурентна цена со навремена испорака, како што ние веруваме во деловни односи со фирмата позитивен раст. Ние секогаш им понудиме на нашите клиенти со врвен квалитет на стоки во најдобра цена и испорака.
Ние, главно, се на

Од нерѓосувачки челик жица Род

ODM и OEM цел, она што го гледате на интернет се само мали делови од нашите производи. Да имаат подобра резолуција и да добијат брз одговор, ве молиме контактирајте со вашиот спецификации веднаш. Ние ќе се потрудиме да ви ги задоволи.
  • Од нерѓосувачки челик жица Род - 316SSW3
Од нерѓосувачки челик жица Род
модел - 316SSW3
1.Material: нерѓосувачки челик
2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm
3.Samples се бесплатно
4.High квалитет и конкурентни цени
5.prompt време на испорака
6.Origin: Тајван
Постојат многу видови на AISI 300 сериозен може да биде избран. Освен AISI 304 и 316, ние исто така имаме материјал 309 и 310 во нашите редовни производи и, исто така, некои од никел, како што се Monel 400. Покрај тоа, ние исто така нудиме AISI 430 жица за хард нацртан само.

MINGSWARE CORPORATION
316SSW3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MINGSWARE CORPORATION
Од нерѓосувачки челик жица Род производителот и Од нерѓосувачки челик жица Род снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0.06 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванНие сме водечки дополнителна парична казна жица производство во Тајван и да се обезбеди најдобар квалитет за нерѓосувачки челик дополнителна парична казна жици. BSI ISO9001 сертификат беше одобрен во 1998 година Имаме долгогодишно искуство е жица област нерѓосувачки челик и се уверени за нашиот производ. Сопствени направени дијамант умира ни помогне да го контролираат квалитетот прецизно.
MINGSWARE CORPORATION
Од нерѓосувачки челик жица Род производителот и Од нерѓосувачки челик жица Род снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванОсвен Цилиндрични тип spool, ние исто така снабдување Biconical тип spool за нашите производи. Најмала е HK76 / 45 и HK199 / 45R е најголем. Biconical spool е добар во ослободување на жици за супер чисто жици. Дигитален систем на нашите машини спречи ветер проблем.
MINGSWARE CORPORATION
Од нерѓосувачки челик жица Род производителот и Од нерѓосувачки челик жица Род снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванМатеријали AISI 316 е заеднички материјал за поголема отпорност на корозија, кои нормално се користи во тешки околности. Ние можеме да снабдување материјали AISI 316 за секоја дијаметар и друга апликација. Ние строго го контролираат дијаметар толеранција, цврстина и издолжување да ги задоволи нашите клиенти.