MINGSWARE CORPORATION беше поставен основана во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за дизајн, развој, производство, продажба, производство и OEM на 316 од нерѓосувачки челик жица. Со атрактивен дизајн, моќни функции, со висок квалитет, поволни цени и одличен по-продажба на услуги, нашите производи се најде популарност со клиентите.

316 од нерѓосувачки челик жица

MINGSWARE CORPORATION
316 од нерѓосувачки челик жица производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0.06 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванНие сме водечки дополнителна парична казна жица производство во Тајван и да се обезбеди најдобар квалитет за нерѓосувачки челик дополнителна парична казна жици. BSI ISO9001 сертификат беше одобрен во 1998 година Имаме долгогодишно искуство е жица област нерѓосувачки челик и се уверени за нашиот производ. Сопствени направени дијамант умира ни помогне да го контролираат квалитетот прецизно.
MINGSWARE CORPORATION
316 од нерѓосувачки челик жица производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванОсвен Цилиндрични тип spool, ние исто така снабдување Biconical тип spool за нашите производи. Најмала е HK76 / 45 и HK199 / 45R е најголем. Biconical spool е добар во ослободување на жици за супер чисто жици. Дигитален систем на нашите машини спречи ветер проблем.
MINGSWARE CORPORATION
316 од нерѓосувачки челик жица производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванПостојат многу видови на AISI 300 сериозен може да биде избран. Освен AISI 304 и 316, ние исто така имаме материјал 309 и 310 во нашите редовни производи и, исто така, некои од никел, како што се Monel 400. Покрај тоа, ние исто така нудиме AISI 430 жица за хард нацртан само.
MINGSWARE CORPORATION
316 од нерѓосувачки челик жица производител и снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5270 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванМатеријали AISI 316 е заеднички материјал за поголема отпорност на корозија, кои нормално се користи во тешки околности. Ние можеме да снабдување материјали AISI 316 за секоја дијаметар и друга апликација. Ние строго го контролираат дијаметар толеранција, цврстина и издолжување да ги задоволи нашите клиенти.
Со помош на ефикасен продавач на база ние сме познати во пазарот како водечки веледрогерија и снабдувач на

316 од нерѓосувачки челик жица

. Овие се фабрикувани од страна на нашите продавачи со користење на премиум класа на суровина и во согласност со параметрите глобалните квалитет.