Челични јажиња

Ние сме професионални Челични јажиња на производителот, набавувачот и фабрика specilizing во производство и извоз на широк ранг на овие производи за многу години, можеме да бидеме флексибилни на вашиот бизнис потребите и направи производи во согласност со вашите дизајнирани слики, customed примероци, а детални барања.
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

Челични јажиња

и најдобра услуга. Двете нови и стари клиенти дома и во странство се добредојдени да ја посетите нашата компанија!
  • Челични јажиња - 316SSW4
Челични јажиња
модел - 316SSW4
1.Material: нерѓосувачки челик
2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm
3.Samples се бесплатно
4.High квалитет и конкурентни цени
5.prompt време на испорака
6.Origin: Тајван
Материјали AISI 316 е заеднички материјал за поголема отпорност на корозија, кои нормално се користи во тешки околности. Ние можеме да снабдување материјали AISI 316 за секоја дијаметар и друга апликација. Ние строго го контролираат дијаметар толеранција, цврстина и издолжување да ги задоволи нашите клиенти.

MINGSWARE CORPORATION
316SSW4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MINGSWARE CORPORATION
Челични јажиња производителот и Челични јажиња снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0.06 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванНие сме водечки дополнителна парична казна жица производство во Тајван и да се обезбеди најдобар квалитет за нерѓосувачки челик дополнителна парична казна жици. BSI ISO9001 сертификат беше одобрен во 1998 година Имаме долгогодишно искуство е жица област нерѓосувачки челик и се уверени за нашиот производ. Сопствени направени дијамант умира ни помогне да го контролираат квалитетот прецизно.
MINGSWARE CORPORATION
Челични јажиња производителот и Челични јажиња снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванОсвен Цилиндрични тип spool, ние исто така снабдување Biconical тип spool за нашите производи. Најмала е HK76 / 45 и HK199 / 45R е најголем. Biconical spool е добар во ослободување на жици за супер чисто жици. Дигитален систем на нашите машини спречи ветер проблем.
MINGSWARE CORPORATION
Челични јажиња производителот и Челични јажиња снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во stainlesssteelwireb2b.com
316SSW3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
1.Material: нерѓосувачки челик2.Diameter: 0,70 mm ~ 0.025 mm3.Samples се бесплатно4.High квалитет и конкурентни цени5.prompt време на испорака6.Origin: ТајванПостојат многу видови на AISI 300 сериозен може да биде избран. Освен AISI 304 и 316, ние исто така имаме материјал 309 и 310 во нашите редовни производи и, исто така, некои од никел, како што се Monel 400. Покрај тоа, ние исто така нудиме AISI 430 жица за хард нацртан само.